Ile kosztuje audyt strony?

Profesjonalnie przygotowany audyt witryny wraz z zaleceniami optymalizacyjnymi to podstawa skutecznych działań SEO. Sama strona internetowa oraz proces pozycjonowania są efektywne jedynie wtedy, gdy serwis działa prawidłowo, jest przyjazny dla użytkownika i właściwie zoptymalizowany pod wyszukiwarki wedle najbardziej aktualnych wytycznych. Dlatego też warto zlecić przygotowanie kompleksowej analizy strony profesjonalistom.

Od czego zależy koszt audytu SEO?

Na cenę analizy SEO wpływa kilka czynników, z których najważniejszym wyznacznikiem jest wielkość witryny. Im większy serwis, tym wycena audytu SEO będzie wyższa. Na końcową cenę wpływ mają również takie elementy jak wiek serwisu i domeny, otoczenie (konkurencja) strony oraz trudność i konkurencyjność fraz kluczowych.

Koszty analizy strony pod SEO

Cena profesjonalnego, kompleksowego audytu SEO dla niewielkich serwisów wynosi od 1500 zł. Wycena analizy dla sklepów internetowych rozpoczyna się już od 1900 zł, natomiast koszt dla dużych portali i witryn wynosi min. 5000 zł. Bardzo często jest jednak tak, że w przypadku podpisania z agencją marketingową umowy na pozycjonowanie serwisu, koszt wykonania takiego audytu wraz z zaleceniami optymalizacyjnymi jest już wliczony w cenę innych działań i klient nie ponosi żadnych dodatkowych opłat.

Dlaczego warto przeprowadzić analizę SEO witryny?

Przeprowadzenie analizy witryny pod kątem działań SEO pozwala na sprawdzenie i ewentualną poprawę elementów wpływających na pozycje strony w wyszukiwarkach, a także na współczynniki konwersji i realizację celów. Audytor ma za zadanie m.in. przejrzenie witryny pod kątem technicznym (zwłaszcza określenie i wyeliminowanie ewentualnych błędów, wprowadzenie przekierowań itp.), graficznym, merytorycznym (przede wszystkim sprawdzenie czytelności i zrozumiałości różnego rodzaju contentu oraz długości i jakości tekstów, w tym w szczególności umieszczenia w nich niezbędnych słów kluczowych) oraz użyteczności dla odbiorcy (web usability i user experience).

Polecane posty

Zostaw komentarz

kto przeprowadza wyceny pozycjonowaniaporównanie form rozliczeń